KOMPLEKSOWE INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE
DOM
ZOBACZ WIĘCEJ
FIRMA
ZOBACZ WIĘCEJ
INWESTYCJE
ZOBACZ WIĘCEJ

 

 

Montaż paneli słonecznych

Sercem każdej instalacji fotowoltaicznej są panele słoneczne – to właśnie w nich dochodzi do przetwarzania promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Niemniej podobnie jak w każdym organizmie, serce musi być prawidłowo umocowane, w przeciwnym wypadku nie będzie działać jak należy. Dlatego tak ważną usługą jest prawidłowy montaż paneli słonecznych.

W ramach naszych usług z zakresu montażu fotowoltaiki:

 

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem na polskim i zagranicznym rynku możemy zagwarantować wysoką jakość usług na każdym etapie realizacji inwestycji – od projektowania, kończąc na podłączeniu gotowej instalacji fotowoltaicznej. Do wykonania każdej instalacji używamy własnych, wysokiej jakości akcesoriów, takich jak szyny do montażu i uchwyty. Nasza firma mieści się w Szczecinie, jednak podejmujemy się realizacji inwestycji w całym kraju.

 

Montaż fotowoltaiki na dachu

Dachowe instalacje fotowoltaiczne to popularne rozwiązanie, na które decydują się właściciele prywatnych domostw oraz przedsiębiorstwa dysponujące obiektami takimi jak zakłady produkcyjne, czy magazynu. Montaż fotowoltaiki na dachu pozwala zagospodarować niewykorzystaną powierzchnię i maksymalnie zwiększyć wydajność instalacji. Panele mogą zostać zamontowane zarówno na dachach pochyłych, jak i płaskich – w drugim przypadku konieczne jest jednak zastosowanie specjalnych trójkątnych konstrukcji, umożliwiających nachylenie paneli pod odpowiednim kątem.

 

Montaż naziemny

W sytuacji, w której montaż na dachu jest niemożliwy (np. ze względu na obecność innych urządzeń lub zbyt niską nośność konstrukcji dachowej), bądź kiedy inwestor dysponuje dużym, niewykorzystanym areałem, zalecanym rozwiązaniem jest montaż paneli na specjalnej konstrukcji naziemnej. Z tak zwanych farm fotowoltaicznych bardzo często korzystają zakłady energetyczne, duże przedsiębiorstwa, ale również osoby prywatne. Przy montażu naziemnym należy uwzględnić wielkość powierzchni pod instalację, a także jej zacienienie – dla uzyskania najwyższej wydajności instalacji musi ona mieć niczym nieograniczony dostęp do światła słonecznego przez cały czas. Dlatego wokół farmy nie powinny znajdować się inne obiekty, takie jak budynku czy drzewa.

 

Jak montuje się panele słoneczne?

Podczas montażu paneli słonecznych ważne jest, żeby osadzone one zostały na trwałej, stabilnej i odpornej na działanie czynników zewnętrznych konstrukcji, która pozwoli ustawić je pod odpowiednim kątem względem podłoża. Jest to bardzo istotne, ponieważ ma wpływ na wydajność ogniw fotowoltaicznych. W sytuacji, kiedy kąt ten jest za duży lub za niski dochodzi do sytuacji, w której promienie słoneczne ulegają nadmiernemu rozproszeniu na powierzchni paneli – tym samym do ogniw dociera mniej promieniowania. Przyjmuje się, że na polskiej szerokości geograficznej optymalne nachylenie paneli względem podłoża wynosi około 30 stopni.

Myślisz o zbudowaniu własnej instalacji fotowoltaicznej dachowej lub naziemnej? Skontaktuj się z nami – doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb.