Blog

Jak wybrać zamek do drzwi: producent zamków drzwiowych

zamek do drzwi

Zamek w drzwiach z założenia ma chronić nasze mienie przed kradzieżą. Najprostsze zamki złodzieje-amatorzy są w stanie pokonać w ciągu kilkunastu sekund, ale droższe i bardziej skomplikowane wymagają już wprawnej ręki doświadczonych rabusiów. Nawet Ci doświadczeni będą jednak potrzebowali więcej czasu, aby sforsować zamek. Ten czas może być kluczowy – dodatkowe minuty majstrowania przy zamku mogą obudzić czujnych sąsiadów, którzy zaalarmują policję, albo po prostu zniechęcić złodzieja. Warto więc zainwestować w produkt, który maksymalnie utrudni pracę rabusiom.

Wybór dobrego producenta to nie wszystko

Każdy producent zamków drzwiowych w swojej ofercie posiada po kilka modeli zamków z każdej półki cenowej. Nie oznacza to jednak, ze najtańsze z nich posiadają atesty policji lub Instytutu Mechaniki Precyzyjnej. Przy wyborze ni kierujmy się więc tylko ceną – dokładnie dowiedzmy się, co reprezentuje sobą dany model. Niektóre z nich są przystosowane do współpracy z alarmami. Jeśli wiec planujemy montować alarm w swoim lokalu, dobrze jest wybrać od razu przystosowany do niego zamek, by później nie musieć go wymieniać. Sprawdźmy też, jaką klasę posiada wkładka zamku. Klasa 2 jest najmocniejsza, nie powinno używać się niższych w drzwiach wejściowych do mieszkania czy domu.

Kwestie praktyczne

Oczywiście pozostają jeszcze kwestie praktyczne. Przede wszystkim zamek powinien chodzić płynnie. Po wsadzeniu klucza w mechanizm powinien się on gładko obracać, bez potrzeby poruszania w przód i w tył. Zwróćmy uwagę na sam klucz. Często nosi się go w kieszeni spodni, dobrze więc, jeśli nie jest zbyt wielki i ma w miarę opływowy, niekaleczący kształt. Ważną sprawą jest również możliwość wymiany wkładki. Jeśli zgubimy klucz, nie będziemy musieli wymieniać całego zamka, wystarczy tylko wymienić wkładkę

Here is a collection of places you can buy bitcoin online right now.