Szyny do montażu paneli fotowoltaicznych

Instalacje fotowoltaiczne standardowo montuje się na dachach budynków – pozwala to wykorzystać do maksimum dostępną przestrzeń, a przy tym zapewnia optymalną wydajność instalacji. Aby instalacja solidnie trzymała się podłoża, konieczne jest wykorzystanie całego szeregu akcesoriów, w tym specjalnych szyn do montażu paneli fotowoltaicznych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą tych elementów.

W sprzedaży posiadamy między innymi szyny:

  • ECO na śrubę młoteczkową lub nakrętkę kwadratową,
  • z ząbkami,
  • do blachy trapezowej,
  • trzykanałowe,
  • trapezowe.

Szeroki wybór asortymentu umożliwia bezproblemowe skompletowanie elementów niezbędnych do montażu paneli na praktycznie każdym dachu. Polecamy również inne rodzaje akcesoriów montażowych, między innymi uchwyty do montażu paneli.

Trwałość, lekkość, wytrzymałość

Wszystkie dostępne w naszej ofercie szyny do montażu paneli fotowoltaicznych to produkty wykonane z wysokiej jakości aluminium. Dzięki temu odznaczają się one:

  • niewielką masą – kiedy instalacja fotowoltaiczna montowana jest na dachu, każdy kilogram ma znaczenie. Lekkość szyn montażowych sprawia, że nie cała konstrukcja nie obciąża w nadmiernym stopniu więźby dachowej i nie stwarza ryzyka zawalenia. To pozwala wykorzystać jak największą powierzchnię dachu;
  • wysoka wytrzymałość mechaniczne – mimo lekkości, szyny z aluminium są bardzo solidne i doskonale radzą sobie z bardzo dużymi obciążeniami, nie poddają się takim uszkodzeniom jak pęknięcia czy wygięcia,
  • antykorozyjne właściwości – w przeciwieństwo do powszechnie stosowanej stali, aluminium naturalnie jest niepodatne na niszczące działanie warunków atmosferycznych, przede wszystkim wilgoci. Nie potrzebuje żadnych dodatkowych środków ochronnych, takich jak powłoki galwaniczne – aluminium nie koroduje, dzięki czemu zachowuje swoją wysoką wytrzymałość,
  • odporność na pozostałe czynniki środowiskowe – takie jak wysoka i niska temperatura czy promieniowanie słoneczne. Dzięki temu szyny aluminiowe mogą być wykorzystywane do montażu paneli fotowoltaicznych w praktycznie każdej strefie klimatycznej.

Przy tym wszystkim aluminium jest tworzywem o uniwersalnej, efektownej estetyce i będzie doskonale wpisywać się w stylistykę zarówno tradycyjnego, jak i bardziej nowoczesnego budownictwa. Wszystkie nasze produkty spełniają obowiązujące w Polsce normy prawne.

Najlepsze rozwiązania do montażu fotowoltaiki

Wymienione wyżej zalety aluminiowych szyn montażowych czynią z nich najlepsze rozwiązanie do montażu fotowoltaiki dachowej. Korzystając z dostępnych w naszej ofercie produktów możesz mieć pewność, że Twoja fotowoltaika dachowa posiada solidną, wytrzymałą, ale jednocześnie bardzo lekką konstrukcję, która przetrwa w doskonałym stanie przez wiele lat bez potrzeby naprawy czy wymiany elementów. Aluminiowe szyny są również gwarancją stabilności dachu, który nie będzie poddany nadmiernym obciążeniem. To doskonała inwestycja w bezpieczny, niezależny od uwarunkowań zewnętrznych dom.

Szukasz szyn montażowych do fotowoltaiki, ale nie wiesz jakie rozwiązania sprawdzi się najlepiej w Twoim domu? Skontaktuj się z nami – odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w dokonaniu właściwie wyboru.