Blog

Czy warto zdecydować się na instalację fotowoltaiczną dla firm?

instalacja fotowoltaiczna na dachu magazynu

Panele fotowoltaiczne to rozwiązanie, które z każdym rokiem zyskuje coraz większe znaczenie. Wykorzystanie promieniowania słonecznego do produkcji energii elektrycznej pozwala uniezależnić się od energii wytwarzanej z surowców naturalnych, co przekłada się na spadek ponoszonych kosztów oraz – co równie ważne – do ograniczenia emisji szkodliwych gazów. Dowiedz się, kiedy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Duże zapotrzebowanie na energię elektryczną firmy

Fotowoltaika jest opłacalnym rozwiązaniem przede wszystkim dla tych z firm, które w dużym stopniu polegają na wykorzystaniu energii elektrycznej, niezbędnej im np. do przeprowadzenia procesów produkcyjnych. Zamontowane na dachu lub ziemi panele fotowoltaiczne pozwalają w znacznym stopniu ograniczyć zapotrzebowanie na prąd pochodzący z sieci, co może przyczynić się do znacznego spadku kosztów.

Dostępna przestrzeń

Nie ulega wątpliwości, że na efektywność instalacji fotowoltaicznej wpływa jej otoczenie. Na otwartych, rozległych i pozbawionych cienia przestrzeniach panele będą odznaczać się znacznie większą wydajnością, niż w miejscach, gdzie obecne są inne obiekty, np. drzewa. Dlatego panele są dobrą inwestycją przede wszystkim dla firm dysponujących własnymi obiektami o dużej powierzchni dachu (np. magazynami, zakładami produkcyjnymi), bądź posiadających rozległe, wolne tereny.

Renoma firmy

Zanieczyszczenie środowiska, którego jednym z głównych źródeł jest wykorzystanie paliw kopalnych w produkcji energii, to poważny, społeczny problem – konsumenci są z roku na rok coraz bardziej świadomi wagi sprawy i coraz częściej decydują się na usługi i produkty marek, które w widoczny sposób przyczyniają się do poprawy stanu środowiska naturalnego. W związku z tym inwestycja w panele fotowoltaiczne przekłada się nie tylko oszczędności, ale również poprawę społecznego wizerunku.