Systemy Konstrukcji PV

Poniżej prezentujemy Państwu systemy mocowań PV naszej firmy, razem z obszerną specyfikacją techniczną. Znajdują one zastosowanie m.in. w systemach fotowoltaicznych dla domu, firm oraz przy innych przedsięwzięciach inwestycyjnych.

Konstrukcja wsporcza dwupodporowa TF-58

 

Szkieletowa konstrukcja wolnostojąca przeznaczona do montażu paneli słonecznych w układzie horyzontalnym, opierająca się na pojedynczych stalowych podporach mocowanych w podłoże. Panele mogą być rozmieszczone w czterech rzędach, ustawionych pod kątem 15÷36°.

Zastosowane materiały – maksymalna trwałość

Elementy konstrukcji są wykonane ze stali cynkowanej ogniowo, zgodnie z normą S350GD + Z275. Do mocowania elementów wykorzystuje się śruby ze stali nierdzewnej. Dodatkowe zabezpieczenie przed korozją jest możliwe dzięki brakowi połączeń spawanych.

DANE TECHNICZNE

mocowanie do podłoża: 2 podpory wbijane na głębokość 0,5 metra

konstrukcja nie jest trwale związana z gruntem

mocowanie paneli: horyzontalnie

wymiary paneli wg projektu (bez ograniczeń)

kąt nachylenia paneli: 15÷36°

ilość rzędów paneli: 4 rzędy

długość stołu preferowana do 20 m

wytrzymałość konstrukcji obciążenia śniegiem: 1,6 kN / m2

obciążenia wiatrem: 0,5 kN/m2

specyfikacja materiałów: słupy ziemne + belki nośne – ocynk ogniowy S350GD + Z275

belki pod moduły fotowoltaiczne – ocynk ogniowy S350GD + Z275

śruby/nakrętki – stal nierdzewna A2

System konstrukcji TF-59

 

Konstrukcja wolnostojąca służąca do wertykalnego montażu paneli fotowoltaicznych, opierająca się na pojedynczych podporach ze stali wbijanych w podłoże. Posiada formę szkieletu wykonanego z profili aluminiowych. Można na nim osadzić dwa rzędy paneli, nachylone pod kątem 15÷36°.

Panele fotowoltaiczne – system uniwersalny

Szkieletowa konstrukcja z profili stalowych pozwala na montaż paneli fotowoltaicznych ramkowych i bezramkowych o rozmaitych wymiarach, co czyni cały system w pełni uniwersalnym.

Podpory wbijane w podłoże – system solidny

Podpory wykonane są ze sztywnych C-profili, dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko ich uszkodzenia podczas wbijania w podłoże i natrafienia na twardą przeszkodę. Dzięki takiemu rozwiązaniu ogranicza się czas realizacji inwestycji oraz minimalizuje się jej koszty. Głębokość osadzania podpór w podłożu dobierana jest w zależności od wyników badania gleby.

Łatwy i szybki montaż konstrukcji – system funkcjonalny

Naziemną część konstrukcji montuje się za pomocą połączeń śrubowych i specjalnych uchwytów, przy minimalnej ilości narzędzi. Zastosowane rozwiązania pozwalają na szybki montaż poszczególnych elementów, do których dostęp jest bezproblemowy.

Możliwość regulacji – system zapobiegliwy

System pozwala na regulację położenia montowanych elementów. Cecha ta jest przydatna zwłaszcza przy nierównym terenie bądź braku powtarzalności przy ramowaniu.

Zastosowane materiały – maksymalna trwałość

Elementy podstawy konstrukcji szkieletowej są wykonane ze stali cynkowanej ogniowo, natomiast do łączenia tych elementów stosuje się śruby ze stali nierdzewnej. Konstrukcja nie posiada połączeń spawanych, co redukuje ryzyko korozji do minimum.

DANE TECHNICZNE

mocowanie do podłoża: 1 podpora wbijana w odstępach co 2,5 m

mocowanie paneli: wertykalnie

wymiary paneli wg projektu (bez ograniczeń)

kąt nachylenia paneli: 15÷36°

ilość rzędów paneli: 2 rzędy

długość stołu: preferowana do 15 m

wytrzymałość konstrukcji obliczana wg lokalizacji inwestycji