Blog

Jakich błędów przy realizacji instalacji PV należy unikać?

instalacje fotowoltaiki

Instalacje fotowoltaiczne to najnowszy trend, który jest ekologiczny i sprzyja oszczędnościom na rachunkach za prąd. Jednak proste błędy mogą zmarnować całą inwestycję. Jakie do nich należą?

Jakość elementów

Podstawą skutecznej instalacji fotowoltaicznej jest odpowiedni montaż, który należy zlecić odpowiedniej firmie, takiej jak Remor, ponieważ od niego naprawdę wiele zależy. Sama wydajność inwestycji zależna jest od m.in. dostosowania jej wielkości do potrzeb oraz postawienie na najlepszej jakości panele fotowoltaiczne. Jednak gwarancja satysfakcji, efektywności i bezpieczeństwa zależy od jakości realizacji. Jest kilka błędów, których należy się wystrzegać. Nawet coś pozornie nieistotnego może być poważne w konsekwencjach. Wielu problemów można uniknąć, jeśli nie będzie się na siłę szukało oszczędności, a dodatkowo postawi na doświadczony zespół fachowców. O czym dokładnie mowa?

Najczęstsze błędy podczas montażu instalacji PV

Instalacja PV wymaga odpowiedniego montażu. Które z błędów są najpopularniejsze? OZE wymagają przede wszystkim jakości. Szukanie oszczędności na materiałach jest najczęstszym błędem – sprzęt jest za słaby lub wadliwy skutkuje wieloma problemami w trakcie eksploatacji. Źle dostosowany projekt instalacji to kolejny prosty błąd, który może być druzgocący w skutkach, prowadząc do konieczności modernizacji, która generuje koszt. Samych paneli nie wystarczy jedynie zamontować, muszą być osadzone pod odpowiednim kątem, czego często brakuje. Stosowane są elementy bez certyfikacji, a sama instalacja pozbawiona jest ubezpieczenia. Z kolei złe dopasowanie inwertera skutkuje niewydolnością systemu i również należy do błędów popełnianych przez amatorów. Nie należy także zapominać o braku umiejętności montażu, w wyniku czego poszycie dachu ulega uszkodzeniu, co skutkuje innymi już konsekwencjami. Natomiast uszkodzenie przewodów wywołać może pożar całego domu albo w najlepszym razie uszkodzenie obwodu.